Győri Szent Imre Plébánia
9024 Győr, Szent Imre út 35.
(96) 424 443
gyoriszentimre.iroda@gmail.com

 

Honlapunk megújult!

Kedves Olvasóink!

A győri Szent Imre Plébánia honlapja megújult.

Ez a honlap átmenetileg archívumként még elérhető marad, de a továbbiakban nem frissül.

A régi honlap híreit a menüből éri el.

A győri Szent Imre Plébánia új honlapja a következő címen érhető el, így amennyiben a kedvencek/könyvjelzők közé mentette el oldalunkat, az is érdemes frissíteni:

↓↓↓  Kattintson ide! ↓↓↓

GYŐRI SZENT IMRE PLÉBÁNIA

Hirdetés (2015.03.08)

Nagyböjt 3. vasárnap és hét

Március 13-án, pénteken lesz egyházközségünk nagyböjti zarándoklata a Székesegyházba. Pénteken a keresztút ½ 6-kor a Székesegyházban fog kezdődni, majd ezt követően este 6 órakor püspöki szentmise lesz szentbeszéddel a Székesegyházban. A Szent Imre templomban március 13-án nem lesz keresztút, de este a szentmisét a kiírt szándéknak megfelelően megtartjuk.

Március 14-én, szombaton templomunkban lesz Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú ereklyéje. Az ereklye tisztelete délután 5 órakor szentségimádással és közös imaórával kezdődik, melyre szeretettel hívjuk a kedves testvéreket. A közös imaórát este 6 órakor szentségi áldással zárjuk. Ezt követően kezdődik az ünnepi szentmise Boldog Apor Vilmos püspök és vértanú tiszteletére. A szentmise végén a templomban rövid körmenettel átvisszük az ereklyét a Szent Imre oltárhoz, ahol lehetősége nyílik a híveknek az ereklye előtti tiszteletadásra. Tisztelettel megkérjük a szombat esti misére jövő testvéreinket, hogy az ünnepre való tekintettel lehetőleg 5 órára szíveskedjenek megérkezni. 

Március 15-én, vasárnap minden szentmisén gyűjtést tartunk a kárpátaljai testvéreink javára. A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a Kárpátalján kialakult súlyos helyzet miatt döntött arról, hogy gyűjtést hirdet minden katolikus templomban. A háború sújtotta Ukrajna magyarok lakta vidékén a mindennapi megélhetés egyre nagyobb gondot okoz. Ma már egy átlag nyugdíj értéke nem éri el a 9 000 forintot, a minimálbér alig több mint 10 000 forintot ér, miközben az élelmiszerárak napról napra drasztikusan emelkednek. A kedves testvérek nagylelkű segítségét előre is köszönjük.

Március 15-én, vasárnap du. 4 órakor szeretettel várjuk a kisgyermekes családokat a mocorgós misére.

Március 15-én, vasárnap délután 5 órától 6 óráig Szentatyánknak, Ferenc pápának kezdeményezéséhez csatlakozva, szentségimádási órát tartunk a világ békéjéért. Kérjük a kedves testvéreket, hogy minél többen csatlakozzunk a szentségimádási órához.

Előre jelezzük a kedves testvéreknek, hogy március 16-án, hétfőn este ½ 6-kor egyházközségünk Polgári László parókus, valamint az egyházmegye területén lévő Görög Katolikus Egyházközség hívei meghívásának eleget téve ünnepi szentmisén vesz részt az újvárosi görög katolikus templomban (Győr, Bálint Mihály u. 54.) Kérjük a kedves testvéreket, hogy zarándokoljunk el minél többen a Máriapócsi Kegykép győri látogatásának ünnepe alkalmából az Istenszülőhöz a görög katolikus templomba. 

Örömmel hirdetjük a kedves testvéreknek, hogy a 2015. évi városi hittanversenyen hittanos gyermekeink nagyon szép eredményeket értek el, 

amiért ezúton is gratulálunk minden versenyen részt vevő hittanosunknak és különösen is a győzteseknek. A felkészítő hitoktatóknak külön köszönjük a sok fáradságot és munkát. A helyezések a következők:

A plébániákhoz tartozó önkormányzati iskolák hittanosainak megrendezett verseny helyezettjei a Szent Imre Plébániáról:

            3. osztály:                   1. helyezett:     Piukovics Katalin   (Felkészítő hitoktató: Harasztiné Bársonyosi Ágnes)

            5. osztály:                   2. helyezett:     Piukovics Lőrinc    (Felkészítő hitoktató: Horváthné Sándor Tünde)

___________________________________________________________________________

            2. osztály:                   1. helyezett:     Tamás Gellért (A Szent Anna Plébánia hittanosa)

Az egyházi iskolák katolikus hittanosai számára megrendezett verseny helyezettjei a Péterfy Sándor Evangélikus Gimnázium és Általános Iskolából:

            3. osztály:                   3. helyezett:     Rehák Írisz
                                               4. helyezett:     Reszkető Eszter

            4. osztály:                   1. helyezett:     Szabó Júlia
                                               2. helyezett:     Szabó Virág
                                               4. helyezett:     Horváth Liza

            5. osztály:                   1. helyezett:     Reszkető Ábel
                                               2. helyezett:     Molnár Mátyás
                                               4. helyezett:     Pálfay Dániel

            6. osztály:                   1. helyezett:     Pesti Máté
                                               2. helyezett:     Ruff Orsolya
                                               3. helyezett:     Szentesi Dóra

            7. osztály:                   1. helyezett:     Garai Barnabás

            8. osztály:                   1. helyezett:     Gyurics Janka
                                               2. helyezett:     Jagudits Ágnes
                                               3. helyezett:     Pusztai Tímea

             (Felkészítő hitoktató: Pozsgai Ágnes)