Győri Szent Imre Plébánia
9024 Győr, Szent Imre út 35.
(96) 424 443
gyoriszentimre.iroda@gmail.com

 

Hirdetés (2017.05.21.)

Húsvét 6. vasárnapja és hete

Május 23-án, kedden ünnepeljük Apor Vilmos vértanú püspök emléknapját. Ezen a napon egész napos szentségimádás lesz templomunkban. Reggel ½ 8-kor szentmisét mutatunk be a Szent Imre oltárnál, majd ünnepélyesen kihelyezzük az Oltáriszentséget és az Apor ereklyét a szentélyben. Délután 5 órakor közös szentóra kezdődik, melyet Németh István, fertőszentmiklósi plébános atya vezet. A szentóra szentségi áldással, majd az Oltáriszentség ünnepélyes eltételével fejeződik be. Este 6 órakor ünnepi szentmise kezdődik, amelyet Dr. Veres András megyéspüspök atya mutat be. A szentmise végén a püspök atya megáldja a templomunk homlokzatán elhelyezésre került, óriás méretű kerámia képet, amelyet Altorjai Báró Apor Vilmos vértanú püspök születésének 125. évfordulóján, boldoggá avatásának 20., plébániánk alapításának pedig 80. esztendejében helyezünk el köszönetünk és hálánk jeleként templomszentelő püspökünk, valamint Dr. Szelestey Béla, templom építtető plébánosunk, iránti tiszteletből és szeretetből. A felszentelést ábrázoló értékes szabadtéri kép Sándor József Péter alkotász és Samu Eszter keramikus művész házaspár munkája, akiknek számos gyönyörű utcai képével büszkélkedhet városunk. A szentelési kép elkészítése 2.250.000 Forintba került, amelynek megvalósulásáért külön köszönetet mondunk Kara Ákos országgyűlési képviselő úrnak, aki 1.000.000 Forint felajánlott adománnyal támogatta a terv kivitelezését. Ugyancsak köszönetet mondunk Varga-Lang Károlynak, a Lang Szolg Kft. vezetőjének, aki 500.000 Forint felajánlott adománnyal támogatta a mű elkészítését. Végül pedig köszönetet mondunk a kedves híveknek, különösen is azoknak, akik egyenként 50 – 200.000 Forintig terjedő felajánlott adománnyal segítették véghezvinni a beruházást.

Május 25-én, csütörtökön az esti szentmise után nem lesz szentségimádás.

Május 26-án, pénteken az iroda zárva lesz. Délelőtt 10 órától 12 óráig telefonon tartunk ügyeletet a plébánián. Megértésüket köszönjük.

Május 28-án, vasárnap délelőtt 10 órakor a Kölcsey Ferenc Általános Iskola II. számú csoportja (Patakiné Tóth Szilvia néni 3. osztályos hittanosai), valamint a Móra Ferenc Általános Iskola és Gimnázium 3. osztályos csoportja (Haraszti Levente bácsi hittanosai) járulnak először szentáldozáshoz. Jövő vasárnap, mennybemenetel ünnepén lezárul az elsőáldozási szentmisék sora az idei évben.

 

RSS feliratkozás

Kövessen bennünket!